عیب یابی یخچال الکترواستیل | رفع کد خطا و ارور

عیب یابی یخچال الکترواستیل | رفع کد خطا و ارور

عیب یابی یخچال الکترواستیل را نمی توان بدون آگاهی از اینکه چه دلیلی موجب به وجود آمدن این مشکل برای یخچال شده است تشخیص داد. بنابراین اولین کاری که باید انجام داد این است که بدانیم هر مشکلی که برای یخچال الکترواستیل به وجود می آید به خاطر خرابی کدام قطعه در آن است که البته واضح است که برای رسیدن به این آگاهی باید آموزش های تخصصی ببینید. بنابراین، برای عیب یابی یخچال فریزر الکترواستیل و در نهایت تعمیرات یخچال از همان ابتدا باید از متخصصین ماهر همچون همکاران ما در آچارکار راهکار مناسب را بخواهید.
یخچال الکترواستیل از جمله محصولات داخلی است که به دلیل کیفیت بالای آن بسیار پرطرفدار است. لازم است بدانید اگر برای نگهداری یخچال الکترواستیل چند نکته را رعایت کنید، این دستگاه تا مدت زیادی می تواند به درستی برای شما کار کند. این نکات عبارتند از: یخچال الکترواستیل را نباید در جای مرطوب نصب کنید. یخچال را به ولتاژ 220 ولت وصل کنید. از پر کردن بیش از حد یخچال و قرار دادن مواد غذایی داغ درون آن بپرهیزید. دستگاه را هنگام نصب به درستی تراز کنید و تمام پایه های آن را روی سطح مناسب قرار دهید. مهم تر از همه اینکه برای تمیز کردن یخچال حتما آن را از برق جدا کنید و داخل آن را فقط دستمال نم دار بکشید.

عیب یابی یخچال الکترواستیل – خنک نشدن

یکی از شایع ترین مشکلاتی که برای یخچال الکترواستیل به وجود می آید این است که یخچال خنک نمی کند. در اکثر مواقع برای عیب یابی یخچال فریزر الکترواستیل که دچار این مشکل شده است باید لاستیک دور درب یخچال بررسی شود زیرا به دلیل آسیب دیدگی آن هوای خنک را درون یخچال حبس نمی کند و با خارج شدن آن هوای داخلی گرم می شود و موجب خراب شدن مواد غذایی می گردد. ساده ترین کار تعویض لاستیک درب یخچال است. چنانچه مشکل ادامه داشت ممکن است اشکال از ترموستات باشد که برای حل آن از تعمیرکاران آچارکار کمک بگیرید.

خنک نشدن یخچال الکترواستیل

دلایل ایجاد صدای عجیب از یخچال و اتومات کار نکردن آن

اگر از یخچال الکترواستیل صداهای عجیبی شنیده می شود، در اکثر مواقع ایراد از تراز نبودن، خرابی کمپرسور و یا وجود چیزی در پشت و یا زیر یخچال است. اگر یخچال الکترواستیل به صورت اتومات کار نمی کند احتمالا ایراد از آسیب دیدن ترموستات، موتور و کمپرسور و یا کم شدن گاز یخچال است. خطاهایی که صفحه نمایشگر یخچال الکترواستیل نشان می دهد کار کاربران و تعمیرکاران را در تشخیص و عیب یابی یخچال الکترواستیل بسیار ساده تر از قبل کرده است.

عیب یابی یخچال فریزر الکترواستیل

عیب یابی یخچال فریزر الکترواستیل با استفاده از رفع کد های خطای نشان داده شده بر روی صفحه نمایشگر کمی آسان شده است. در این جا روش رفع برخی از این کد های خطا را برای شما بیان می کنیم.خطای F0: این خطا نشانگر این است که فن اواپراتورآسیب دیده و یا سوخته است. از طرف دیگر این خطا ممکن است بر اثر به وجود آمدن مشکل در مدار برد و یا قطع شدن اتصالات نیز رخ دهد.
خطای E7: اگر دمای یخچال به زیر 4 درجه سانتی گراد برسد این خطا نمایش داده می شود در صورت بروز این مشکل برای عیب یابی یخچال الکترواستیل می توانید شکستگی کانال هوای یخچال و یا ایجاد مشکلی در دمپر را بررسی کنید.
خطای E2: اگر سنسور فریزر و یا المنت آن آسیب ببیند و یا مدار برد کنترل الکترونیکی یخچال الکترواستیل خراب شود، این کد خطا بر روی نمایشگر ظاهر می شود. تعمیرات آن کاری بسیار تخصصی است و نباید در این مورد خود سرانه عمل کنید.
خطای E9: زمانی که در برفک زدایی یخچال فریزر الکترواستیل مشکلی به وجود بیاید، این خطا فعال می شود. این مشکل ممکن است به دلیل خرابی، ترموفیوز، المنت و یا سنسور اواپراتور اتفاق بیفتد که در این صورت عیب یابی یخچال الکترواستیل برای شما مشکل خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *